švestek

Výsadba slivoní: první krok k zahradnímu ráji začíná výběrem ideálního místa a času pro naše stromy

Představte si ten okamžik, kdy stojíte na zahradě a sluneční paprsky vás jemně hladí po tváři. Jste obklopeni švestkami, které právě zahájily svůj životní cyklus - výsledek vaší práce! Vždyť vysazení přečtěte si více »

jahody

Objevte tajemství jahod a sazenic jahodníku

Sazenice jahod jsou pro zahrádkáře skutečnou lahůdkou. Tyto malé rostliny, ačkoli se mohou na první pohled zdát skromné, nám nabízejí hojnost šťavnatých plodů a poskytují domácí plantáž přírodních po přečtěte si více »

borůvky

Výhody pěstování americké borůvky

Americká borůvka - modrý poklad z Ameriky Borůvka je nejen sladké, chutné a šťavnaté ovoce, ale také výborný zdroj mnoha živin, antioxidantů, vitamínů a minerálů a také vlákniny. Borůvka patří mezi t přečtěte si více »

 

Výhody pěstování americké borůvky

Americká borůvka - modrý poklad z Ameriky

Borůvka je nejen sladké, chutné a šťavnaté ovoce, ale také výborný zdroj mnoha živin, antioxidantů, vitamínů a minerálů a také vlákniny. Borůvka patří mezi tzv. superpotraviny, tedy potraviny přírodního původu, které mají mimořádně vysokou nutriční hodnotu. Superpotravina snižuje cholesterol, snižuje riziko mnoha nemocí a má pozitivní vliv na zdraví a pohodu. https://moravske-sady.cz/cs_CZ/c/Kanadske-boruvky/30 borůvky díky přítomnosti draslíku, vitamínu C, flavonoidů a karotenoidů snižují riziko srdečních onemocnění a rakoviny, mají protizánětlivé vlastnosti, snižují stres a podporují imunitní systém člověka. Jejich nízká výhřevnost v kombinaci s výbornou chutí a výjimečnou nutriční hodnotou předurčují Borůvky téměř ke každé dietě a jsou základem zdravé výživy. Konzumace americké borůvky má mnoho výhod, a proto si toto ovoce získává stále větší oblibu po celém světě.

Pěstování amerických borůvek

Americké borůvky získávají v Polsku na oblibě. Americká borůvka je nenáročná na pěstování – samozřejmě ve správných půdních podmínkách. Jde o mělce kořenící rostlinu, proto by měla půda zadržovat vláhu, ale také dobře odvodňovat, aby půda nezůstávala nadměrně mokrá. Borůvka se nejlépe cítí v kyselé půdě. Sazenice borůvek by měly být vysazeny na jaře nebo nejpozději na podzim v závislosti na regionu, ve kterém se pěstují. Nejlepší je koupit 3leté rostliny, protože se dobře ujímají. K pěstování borůvek potřebujete slunné, ale chráněné místo. Nejlepší sklizeň se získává na slunci, nicméně ostré sluneční světlo a vysušující větry mohou rostlinu nepříznivě ovlivnit. Z tohoto důvodu by měly být borůvky sázeny daleko od stromů, které vrhají stín a absorbují vlhkost z půdy.

Sazenice borůvek – jaké vybrat?

V naší zahradní prodejně Moravske Sady najdete různé sadby borůvek, které se liší velikostí, růstem, dobou zrání, odolností vůči nepříznivým povětrnostním vlivům, chutí a vzhledem plodů a také tvarem a barvou listů. Před výběrem správné odrůdy borůvek pro pěstování stojí za to zvolit dobu zrání, která bude pro vás nejpříznivější. Borůvky DUKE, SPARTAN a PATRIOT dozrávají nejdříve (v červenci). Tyto odrůdy jsou mrazuvzdorné, bohatě plodí. Borůvka SPARTÁNSKÁ navíc skvěle funguje jako ovoce do zavařenin a tinktury. Kultivary BLUEGOLD, DARROW a BRIGITTA budou plodit nejpozději (v srpnu a dokonce i začátkem září). Jejich plody jsou velké, pevné a velmi chutné. Zajímavou a docela neobvyklou odrůdou je RŮŽOVÁ LIMONÁDA. Jak název napovídá, produkuje růžové ovoce se sladkou a aromatickou chutí. Nejlépe plodí na dobře osluněném stanovišti a má poměrně vysokou mrazuvzdornost.

Chcete-li lépe poznat různé odrůdy borůvek a vybrat si pro vás tu nejlepší, navštivte obchod moravske-sady.cz a prohlédněte si naši nabídku!

Související články